HABIBI

Baja Dolce

„Existuješ dnes! Je len tento okamih. Stále žiješ v prítomnosti, ži pre ňu, zapáľ sa pre ňu a ukáž mi, že spáliš aj ich, nielen mňa.“

Habibi je prvá kniha, ktorú od tejto autorky čítam a som veľmi rada, že som po nej siahla. Natrafila som na niekoľko recenzií, ktoré mali veľmi dobré hodnotenia na túto knihu a rozhodla som sa zakúpiť si ju. A hádajte, čo. Musím si v najbližšej dobre dokúpiť aj autorkine ďalšie tituly Horkosladké esencie a sériu Placebo. … HABIBI má za mňa 100 bodov a preto mi je viac než jasné, že aj tie ostatné budú rovnako dobré.

„Keď chceš písať, musíš rozvíjať vlastné emócie, nielen tie na papieri.“

Spôsob, akým autorka príbeh napísala, sa mi veľmi páčil.
Množstvo vtipných momentov, na ktorých som sa smiala tak veľmi, až sa na mňa miestami môj manžel díval, že či mi nešibe 😀 … Už dlho som sa pri žiadnej knihe takto z chuti nenasmiala. ĎAKUJEM.
V rozhovoroch hlavných hrdinov a v ich opisoch bolo možné cítiť to napätie a zároveň príťažlivosť a akési zvláštne spojenie, čo ma nútilo chcieť vedieť viac. Verila som im každú emóciu a každé jedno slovo, či myšlienku.
Tak isto príbehy, nazvime to vedľajších postáv, boli zaujímavé a krásne dopĺňali dej.
Priam ma to vtiahlo do príbehu a najradšej by som knihu nepustila z rúk až do momentu, kým by som nedošla k poslednej vete.

Mám vo zvyku vyznačovať si pasáže, vety, či myšlienky, ktoré ma v knihách zaujmú a tu ich bolo mnoho, čo ma nesmierne potešilo.
Prostredie, v ktorom sa príbeh odohrával a samotný dej bol nápaditý a vôbec mi neprekážala ani tá trocha vulgárnych slov. Priam sa to tam hodilo a neviem si to celkom bez nich predstaviť.
Dej nebol až taký predvídateľný a už keď som si myslela, že tuším ako to bude pokračovať, vždy prišlo čosi, čo ma prekvapilo. Musím však priznať, že niekde približne v polovici knihy, hoci to nezvyknem robievať, mi to nedalo a prečítala som si poslednú stranu. Nevydržala som a musela som vedieť, či v tomto prípade vyhrá láska alebo nie. Z posledných pár viet som sa však nič konkrétne nedozvedela (veľmi dobre to autorka urobila) a tak som ďalej hltala stránku za stránkou a netrpezlivo čakala na rozuzlenie. … Odpoveď, ktorej som sa ja sama nevedela dočkať vám však neprezradím. Pripravila by som vás tak o čítanie jednej výbornej knihy a to by som nerada.

Ak máte radi príbehy typu bad boy v spojení s oveľa menej skúsenou, jemnou ženou, táto kniha je pre vás ako stvorená. Ak by to aj nebola vaša šálka kávy, určite odporúčam dať knihe HABIBI šancu a skúsiť aj niečo z tohto súdka, pretože táto talentovaná autorka si to určite zaslúži.
Ja mám takéto knihy veľmi rada a rozhodnutie siahnuť aj po tomto titule bolo určite správne.

„Accidit in puncto quod non speratur in anno. …
V okamihu sa stane to, v čo nedúfaš roky.“

O autorke:

Baja Dolce.
Slovenská autorka, ktorá debutovala v roku 2018 prvým dielom romantickej trilógie Placebo.
Táto trilógia vyšla pod názvami Placebo On, Placebo JaPlacebo My.
Vydala aj viacgeneračný román Horkosladké esencie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *