Vitajte 🤍

Ahojte, moji drahí knihomoli.

Hoci neskôr ale predsa, vítam vás na svojom blogu. 🤍

Ako prvé by som vám všetkým chcela veľmi pekne poďakovať za vašu podporu, tu priamo na blogu, na instagrame a aj na facebooku. Veľmi si to vážim a som rada, že sa vám páči čo robím. Vkladám do toho samú seba a o to viac ma teší vaša podpora a všetky veľmi pekné slová, ktoré ste mi napísali, či správy, ktoré ste mi poslali s prosbou o knižné odporúčania. Poviem vám úprimne, doslova ma to dojalo. Je to veľmi príjemný pocit.
Na blogu pracujem ešte len niekoľko mesiacov. Prvotným nápadom bolo, že bude táto stránka obsahovať recenzie, alebo skôr typy na knihy, ktoré sa mi páčili a rada by som vám ich odporúčala. Postupne však dostávam nové nápady a pôvodný plán sa zarovno s nimi mení, preto som si povedala, že možno nebude zlé, priblížiť vám trochu samú seba a tento blog.

Tak začnime. : )

Moje meno je Silvia, mám dvadsaťdeväť rokov a (ako to je aj podľa témy blogu vidieť) som veľkou milovníčkou kníh. Nie len však ich čítania ale aj písania (nebojte, všetko bližšie rozpíšem).
Na začiatok malé priznanie – nebolo tomu tak vždy.
Nie som tou, ktorá mala od detstva hlavu ponorenú v knihách a všetok svoj voľný čas trávila najradšej čítaním. Okrem povinnej literatúry, ktorú sme hádam všetci museli počas školy prečítať, som knihám veľmi pozornosť nevenovala. Táto moja záľuba sa prejavila až časom, na vysokej škole. V prestávkach pomedzi prednášky a cvičenia (ktoré boli niekedy dosť dlhé na to, aby ste ich strávili nečinnosťou, no zároveň krátke na to, aby ste stihli niečo viac), tak práve vtedy som na vyplnenie času a odreagovanie sa, začala po knihách siahať. Okrem laptopu, zošitov a skrípt sa knihy, alebo čítačka kníh zaradili do zoznamu „veci do školy“.
Od vtedy prešlo už niekoľko rokov (radšej si ani nejdem počítať koľko presne) : D a za ten čas som sa nechala vtiahnuť do veľkého množstva príbehov, či už v papierovej alebo aj elektronickej podobe.
Už nejaký čas ma moja rodina aj priatelia nabádali k vytvoreniu bookstagramu. Dlho som váhala, nevedela som si celkom predstaviť písať recenzie, kde by som mala hodnotiť autorov bez toho, aby som ja sama mala za sebou nejaký spisovateľský počin.

Chvíľu na to, ako sa mi narodila moja malá, teraz dva a pol ročná dcérka Dianka (bože, ako ten čas letí, ešte teraz bola celkom malé bábätko), začala ma hlodať myšlienka čosi napísať. Najprv to boli krátke úryvky a texty bez nejakého väčšieho konceptu. Z úryvkov sa stali strany, z nich celé kapitoly až nakoniec … moja prvá kniha s názvom Denník môjho života bola na svete. Zatiaľ ešte neuzrela svetlo knižného sveta a je uložená iba u mňa doma a v emailoch vydavateľstiev – to čakanie, čo z toho bude a či vôbec z toho niečo bude je už na nervy ale o tom sa vám rozpíšem inokedy : )
Prešiel čas a znova sa mi do myšlienok dostal nápad s recenziami na prečítané knihy, no a tentokrát som si povedala „prečo nie“. Rozhodla som sa však nezamerať sa iba na sociálne siete (v mojom prípade instagram a facebook) ale urobiť to poriadne a vytvoriť túto stránku.  – Týmto by som sa rada poďakovala svojmu manželovi, nakoľko celá technická časť bola v jeho réžii a ja som sa tak mohla naplno začať venovať rovno obsahu, ktorý vám tu v pravidelných intervaloch (snažím sa aby to bolo čo najčastejšie) prinášam.

Čo teda nájdete na mojom blogu?

Začalo to recenziami kníh, ktoré sa mi páčili a v tiahli ma do deja, alebo oddychovkami, ktoré som vám chcela odporúčať a všetky moje odporúčania stále platia. Neskôr som si povedala, že vám zrecenzujem všetky mnou prečítané knihy, či už to budú pozitívne alebo aj negatívnejšie recenzie a som veľmi rada, že tá negatívna bola zatiaľ iba jedna, pretože aj tá sa mi veľmi ťažko písala.  – Keďže som tých kníh prečítala už hojne, budem vám prinášať recenzie na striedačku na tie, ktoré som prečítala už dávnejšie s tými, ktoré čítam teraz.

Čítanie striedam s písaním a keďže nechcem aby všetko, čo napíšem ostalo iba pre moje oči, budem vám tu raz za čas pridávať aj veci z môjho pera vyprodukované pomocou mojej fantázie a aktuálnych pocitov. Áno, veľa vecí robím pocitovo, moje okolie by vám o tom vedelo rozprávať : ) a presne tak robím aj tento blog. Myslím si však, že ak do toho, čo vytvárate, dáte svoje pocity a samého seba, bude to stáť za to.  
*Zatiaľ tu z mojej tvorby nájdete zamilované listy (v kategórii Listy pre teba)  a poviedku na pokračovanie s názvom Nečakaná láska.*
Snáď sa vám to páči. : )

Ako najnovšiu časť otváram kategóriu Blog práve týmto článkom.
Mám množstvo knižných tém, o ktoré by som sa s vami rada podelila. Ku každej téme, či otázke vám v článkoch rozpíšem svoj názor, odpoveď a budem veľmi rada a nesmierne by ma to potešilo, ak by ste aj vy mne napísali svoje názory k daným témam, či už v komentároch priamo pod článkom alebo na instagrame pod príslušnými príspevkami. Budem vám za všetky reakcie vďačná.

______________________________   

Tak a to je na dnes odo mňa všetko.
Uvidíme, čo mi ešte prebehne mysľou a o čo všetko sa bude táto stránka ďalej rozrastať.
Ak by ste mali niečo zo sveta kníh, čo by ste tu chceli mať, som otvorená vašim návrhom : )

Ešte raz veľmi pekne ďakujem za všetku podporu, ktorú mi dávate.
Želám vám krásny deň v prítomnosti tých najkrajších príbehov. 🤍

Lost in Tales

1 comment
  1. Hrdý manžel by si rád prečítal recenziu na Zaklínača 😉

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *